Básničky, písničky

3.9. - 14.9. 2018

1/Dobrý den, dobrý den, dneska máme krásné ráno, dobrý den, dobrý den, dneska máme krásný den. Ruce máme na tleskání, nohy máme na dupání, dobrý den, dobrý den, dnaska máme krásný den.

2/Děti, děti pojdte sem, dokola si sesednem, do kroužku se posadíme, vzájemně se pohladíme, popřejem si at máme, dneska hezky den.

3/Já jsem kos, ty jsi kos, já mám nos, ty máš nos, já mám hebkou tvářičku, ty máš hebkou tvářičku, já mám sladkou pusinku, ty máš sladkou pusinku, my se máme rádi, my jsme kamarádi.

4/hledám hodné dětičky, chlapečky a holčičky. Může to být clapeček, jmenuje se......./např...Honzíček/.......může to být holčička, jmenuje se / např. Hanička/...děti vytleskávají svoje jméno.

5/Víš, co slunce z nebe vidí, velkou zemi plnou lidí, podívá se ještě blíž a co vidí, už to víš, už to už to víš.

Kdo chce bydlet at si bydlí, stačí postel a stůl s židlí, dobrá střecha čtvero stěn a dům stojí, dobrý den, dobrý, dobrý den.

1. 10. - 12. 10.

1/ Houpej dál, sluníčko v náručí............jen houpej dál, vzhůru jít, nejde to nejde to, odejít, nejde to nejde to, podejít, nejde to nejde to, zkus projít skrze to

2/Vzpomeneš si na týden? Pondělí je první den.Úterý je po pondělku, středa ihned po úterku. Čtvrtek středu vystřídá, pátek už ti povídá. V sobotu, to krásné časy. S tátou vyjdeš v neděli, po ní zas je pondělí,

3/ Ať jsi holka nebo kluk, uděj tu se mnou kruh. Naučím tě chodit stát, pojď si se mnou pojď si hrát.

Když je dobrá nálada, najdi si kamaráda, zatleskej, zadupe, kamarádu ruku dej.

31.10. - 9.11.2018

-Všechny hračky u Sluníček, uklidíme momentíček, auta kostky dáme spát, potom si zas budem hrát

-Já jsem mrak, velký mrak, ano je to tak.Plno vody v sobe mám, a všechny vás pocákám

z mé kouzelné konvičky, kapou deště kapičky, cáky cáky cáky cák, pocákám tě tak a tak.

Občas v sobě skrývám kroupy , kdo se schová, neprohloupí, já jsem mrak, velký mrak, ano je to tak.

-Jestli vesele si žiješ dělej tak.......jestli vesele si žiješ, písničku si zpíváš, vesele si žiješ dělej tak.