Básničky, písničky

13.5.-24.5. HMYZ

Báseň :Kampak letí motýli, to vám řeknu za  chvíli  , nebo radši hned. Za potokem , za řeku , na sluneční  paseku, letí

na výlet .

Písěň : s pohybem , Letí brouček na palouček , naříká si bude mráz.  Těšily ho pampelišky , pole´t broučku mezi nás.

29. 4. - 10. 5. ČAROĚJNICE

BESÍDKA - pásmo písniček, básnček a tanečků / Je nám spolu fajn, Jedna dvanda, Myška tanečnice, Skákal pes, Letímotýl nad školkou..../

15.4.-26.4.:  KOČKA

Básnička : Barevný svět

Svět je veselý, protože je barevný. Umíte si představit, že by byl jednobarevný? To by ale byla nuda!

Sluníčko má jako malíř barev plnou paletu.Aby mohlo vymalovat, celou naši planetu.

Pestré barvy míchá z duhy, a umí to dobře.

Ale z dálky prý vypadá zeměkoule modře.

Tanečky.  Holka modrooká, Já do lesa nepojedu.

Písničky: Letí motýl nad školkou,  Blechy,

Pohádka : O budce

Napodobujeme hlasy zvířat . Sluchové hádanky na CD.

1. 4. - 12. 4. - VLAK

* Vláček k nám jede, copak nám veze, veze veze uhlí moc, budem topit den a noc.

*Já malý vláček, vláček Kolejáček, jezdím vzhůru do kopečka, foukám páru na kolečka, nikdy se nezadýchám, pořád někam pospíchám.

* Jedna, dvanda, třinda špánek, říkám říkám zaříkánek, kliky háky třesky plesky, ať je nám tu spolu hezky.

*Hudení pohádka O budce

18. 2. - 29. 2. -AKTOVKA

Píseň :Letí motýl nad školkou, nad lesem a nad loukou, letí sem , letí tam, letí ,letí, letí k nám.

Letí motýl nad školkou za klukem a za holkou, letí sem, letí tam, letí, letí k nám.

Báseň :Kuličky na jaře -Mám vzít do hry Vendulku, když to není kluk?

Běž kuličko do důlku, běž kuličko ťuk.

Ťuk kuličko na kuličku , líbí se ti na sluníčku?

Běž kuličko ťuk, ať vyhraje kluk !

Pokus o dramatizaci pohádky O BUDCE.

25. 2. - 15. 3. Jaro s hastrmánkem

*Měl jsem myšku tanečnici, Skákal pes, Sedí liška za dubem, Starý medved vzdychá,

Žába skáče po blátě, Zajíčku v lesíčku copak děláš, Je nám spolu fajn

11. 2. - 22. 2.

Hádej, hádej pohádku !

Liška pro své děti v lese, kluka na ocásku nese. Z lásky děda s babičkou , přispěchají s písničkou.

Poslušná jsou dětátka, vlk jim buší na vrátka. Neotevřou, dobře ví, jak vlkovi odpoví.

Písńička: Máme doma místo psa kytku masožravou, Já Koblížek

Pohybová hra : NA  ŠÍPKOVOU RŮŽENKU, HOLKA MODROOKÁ - s obměnou na jména a hádáme barvu očí vybraného kamaráda v kruhu´.

Práce s knihou  POTŘEŠTĚNÉ  POHÁDKY,  VESELÉ POHÁDKY A POVÍDKY.

28. 1. - 8. 2.

KOBLIHOVÉ DOSTIHY

pořádaly koblihy, koblihové dostihy, závodnice na dráze, mely samé nesnáze, rybízová z Frýdlantu, trucovala na stertu

jahodové z Náchoda, zmizel žokej - jahoda, borúvková zmodrala, proti smeru klusala, malinová od pátku, koulela se pozpátku, merunková ze sáčku, nepostřehla zatáčku, štěstí že si koblihy, pro sváteční dostihy, jak se v cíli přiznaly talíř za trat vybraly

MÁME VE SKOLCE KARNEVAL

Halo, pane karnevale, račte dále, račte dále. Všecko máme na míru, z krepového papíru, princezny tu vzduchem vlají, motýli se třepetají, cupy dupy, cupy dupy, dupou na ně čerti s chlupy, a k tomu nám krásně vříská, disko hudba, diskodiska, není při ní slyšet kubu, je bubák a dělá bubu, já jsem s hůlkou kouzelnice, Verunka je slunečnice, všichni vás zvem hej, hej, hej, na maškarní rej

14. 1. - 25. 1.

Děti se seznámí s pohádkou  O SNĚHURCE - dramatizace

Písnička : Zuzanko, Zuzanko zachumlaná,

zebe to venku je vlezlá zima.

Zapínám knoflíky, zapínám zip,

hned je mi v zimníku o mnoho líp.

PH . Kuli kuli kulilá , to je koule sněhová...

LOG :. C, S, Z  ,cvičíme a foukáme do papírových vloček.

3.1.-11.1.

Snehulák

Jedna koule veliká, druhá menší kulička a ta třetí nejmenší, bude hlavička.

Je to ta, je to tak, už tu bude snehulák, je to tak, je to tak, bude snehulák.

Na hlavičce kastrůlek, pod nej bystrá očička, na ozdobu knoflíčky a ještě mrkvička.

Je to tak, je to tak, už je tady sněhulák, je to tak, už je sněhulák.